banner

Şakaydı, gerçek oldu
Trabzon'da bir düğünde damat düğün salonuna POS cihazı getirdi

Trabzon’da 31 yaşındaki Murat Köloğlu Kurban Bayramı’nın 3. günü düğün yapınca, akrabaları ve arkadaşları, “Bayramda düğün olur mu? Para sıkıntısı çekeceğiz” diye isyan etti. Hayatını 25 yaşındaki Sema Daniç’le birleştiren damat, düğün salonuna POS makinesi getirerek sorunu çözdü! Nakdi olmayanlardan POS cihazından kredi kartıyla para çekildi. Üstelik taksit de yapıldı

Trabzon’un Yomra İlçesi’nde bir fabrikada pazarlama elemanı olarak çalışan Murat Köloğlu (31), bir süre önce nişanlandığı Sema Daniç’le (25) önceki gün yapılan düğünle dünya evine girdi.

Uyanık damat, Kurban Bayramı’nın 3. gününe denk gelen düğünü öncesi birçok arkadaşı ve akrabasının “Çok ters zamanda düğün yapıyorsun. Kurban Bayramı nedeniyle para sıkıntımız olacak” sözleri üzerine işyerine ait olan ve kendi hesabına tanımlı POS cihazını da düğün salonuna getirdi. Böylece yanlarında nakit olmayan davetlilerden POS cihazıyla kredi kartından çekim yapıldı. Damadın bazı arkadaşları çeyrek altın niyetine 200 lira para çektirirken, isteyen davetliler için 2 ya da 4 taksit de yapıldı. Arkadaş ve akrabalarının bayram nedeniyle para sıkıntısı çektiğini belirten damat Murat Köloğlu, “Ben de onlar için bir kolaylık yaptım, çalıştığım işyerine ait olan ancak benim hesabıma bağlı POS makinesini getirdim. Böylelikle onları nakit takma sıkıntısından kurtardım. Henüz hesaba bakmadım, ne kadar para topladığımı bilmiyorum” dedi.

‘200 LİRA ÇEKTİRDİM’

Damadın çok yakın arkadaşı olduğunu söyleyen İhsan Kibar da POS cihazı uygulamasından memnun olduğunu dile getirerek, “Düğünün zamanlaması bizi zor durumda bıraktı. Bayram, kurban derken cepte para kalmadı. Ama sonuçta arkadaşımız ve bir kere evleniyor. Bir şey takmamız lazım. Bunu ona da söyledik, o da POS makinesini getirerek böyle bir çözüm buldu. Bizim de işimize geldi, takımızı bu şekilde taktık. Ben 200 lira çektirdim” diye konuştu.

(habertürk)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.