banner

Kapatılan öğretmenevlerinin listesi
MEB tarafından ağustos ayında kapatılan öğretmenevlerinin listesi

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü 02.08.2012 tarih ve 11019 sayılı yazısı ile 58 Lokal, 25 Öğretmenevi ve 26 Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu kapatıldı.

İlgi yazıya göre; Kapasiteleri ve kullanım oranları, kar-zarar durumları, kadrolu personel sayıları ve fiziki durumlarının Milli Eğitim Bakanlığınca yeniden değerlendirilmesi sonucunda, kurumlardan bir kısmının faaliyetini sürdürme yeterliliğini taşımadığı belirlenmiştir.

Söz konusu kurumlarda görev yapan öğretmen ve idarecilerin eğitim-öğretim mesleğine yabancılaşmalarının önlenmesi ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde kullanılmam bakımından, bağımsız lokaller ile öğretmen evlerinin kapatılmalarına karar verilmiştir.

İşte kapatılan 58 Lokal, 25 Öğretmenevi ve 26 Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunun listesi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.