banner

İstanbul'da biber gazı terörü
Okmeydanı’nda ara sokaklarda çevik kuvvet ile BDP’li göstericiler arasındaki gerginlik devam ederken polisin kullandığı biber gazı bir çok masum insanı etkiledi.

Okuldan dönen baba ve küçük kızı gaz bombalarının arasında kaldı. Yoldan geçmekte olan liseli bir kız da gazın etkisiyle bayıldı.

Biber gazından etkilenerek fenalaşan baba ve kızının yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. BDP’nin, açlık grevlerine destek vermek için Okmeydanı’nda yaptığı eylem sırasında polisin biber gazıyla müdahale ettiği grup taşlarla karşılık verdi. Grubun taşlar atması üzerine çevik kuvvet ekipleri gaz bombaları ve tazyikli su ile gruba müdahale etti. Polis ile göstericiler arasındaki gerginlik devam ederken okuldan evine giden bir kız çocuğu babasıyla birlikte çatışmaların ortasında kaldı. Gaz dumanları arasında bir apartmana sığınmaya çalışan baba ve küçük kızı apartmanın kapısının kapalı olması üzerine uzun süre dumanlar içerisinde kaldı.

Daha sonra gaz dumanları içerisinden ve grubun attığı taşlarlardan kaçan baba ile kızının yardımına çevre sakinleri yetişti. Gaz bombasından etkilenen çocuğun ağladığı görülürken, yine biber gazından etkilenen baba çocuğun okul suluğundaki suyla yüzlerini yıkadı. Suluğunu ve beslenme çantasını yerde bırakan baba daha sonra çocuğuyla birlikte olay yerinden uzaklaşmaya çalıştı. Daha sonra yardıma baba ve kızın yardımına koşan bir vatandaş küçük kızı alarak apartmana sığındı. Çocuğu gaz dumanları arasından kurtaran vatandaş, “Çocuğu komşuya emanet ettik” dedi.p>>

Öte yandan bazı vatandaşların yaşanan olayları hiç bir şey olmamış gibi evlerinin camlarından izlemeleri de dikkat çekti.

Okmeydanındaki olaylar sırasında polisin attığı biber gazından çevredeki vatandaşlarda etkilendi. Yoldan geçen liseli bir kız bayıldı.

(milliyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.