banner

Türk Eğitim-Sen'den, MEB'e çağrı
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Bakanlığın tüm  yöneticilerinin, diyaloğa ve tavsiyelere açık olması gerektiğini savundu.

İsmail Koncuk, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Eğitim-Sen olarak eğitim çalışanlarından gelen her talebi muhataplarına mutlaka bildirdiklerini belirtti. Koncuk, öğretmen ve diğer eğitim çalışanlarının çok değişik problemler yaşadığını ve haklı olarak, herkesin, kendi problemini en önemli problem olarak tanımladığını söyledi. Öğretmenlerin tayin ve görevde yükselmeleri, parçalanan aileler, öğrenim özrünün özür grubu dışına çıkarılması, il emri uygulamasının kaldırılması gibi sorunlarının bulunduğunu ileri süren Koncuk, şöyle devam etti:

“Hizmetli, memur, teknisyen gibi eğitim çalışanlarının yaşadığı problemler; tayin, görevde yükselme, iş tanımlarının olmaması. Sıra tayinlerinin bir kere ile sınırlandırılması, yönetmeliğe aykırı davranılması, okul müdürleri, müdür başyardımcıları ile müdür yardımcılarının yaşadığı problemler, yönetmelikte bulunmasına rağmen hala yönetici olarak iller arası tayin konusunda bir adım atılmaması. Öğretmenlerin ek ödeme problemi, eşit işe eşit ücret düzenlemesinde öğretmenlerin konu dışı bırakılması, neredeyse en az maaş alan kesim haline getirilmeleri. Ek ders esaslarının yaşanan sıkıntılara uygun olarak güncellenmemesi. Ataması yapılmayan öğretmenlerin görmezden gelinmesi, sağlam ve kabul edilebilir bir öğretmen istihdam politikasının oluşturulamaması.”

Türk Eğitim-Sen’in bu problemlerin bugünden yarına hemen çözülmesini beklemediğini vurgulayan Koncuk, başta Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer olmak üzere, MEB’in tüm yöneticilerinin, diyaloğa ve tavsiyelere açık olması gerektiğini savundu. Koncuk, tecrübe ve liyakati öne çıkan kişilerin, yönetim tecrübesinden mutlaka faydalanılması gerektiğini ifade etti.

(hürriyeteğitim)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.