banner

Türkiye için tarihi dava 6 Kasım’da başlıyor
Avrupa Adalet Divanı, 6 Kasım tarihinde Türklere Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz seyahat hakkı için karar vermek için toplanacak

Avrupa Adalet Divanı, 6 Kasım tarihinde Türklere Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz seyahat hakkı davasını görüşecek. Bu tarihi davada 15 yargıç yer alacak. Davaya Yunan hakim Vassilios Skouris başkanlık yapacak. Dava, Avrupa Adalet Divanı’nın bağımsızlığının da sınavı olacak.

Avrupa Birliği ülkelerinin Türk vatandaşlarına yaşattığı Schengen vizesi kabusu bitecek mi? Lüksemburg’taki Avrupa Adalet Divanı (ABAD) 6 Kasım tarihinde bu soruya cevap verecek bir tarihi davaya bakacak. Almanya’da hasta ailesini ziyaret etmek isteyen, ancak vize alamayan Leyla Ecem Demirkan’ın açtığı davayla ilgili duruşma saat 9.30’da başlayacak. Saat 12.10’a kadar sürmesi planlanan oturum 2 saat 40 dakika sürecek. Duruşma büyük salonda ve 15 yargıçla yapılacak. Mahkeme heyetinin büyüklüğü ve davaya büyük salonda bakılması bu davanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

(kaynak hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.