banner

Başkanlık yarışının galibi Obama
ABD başkanlık seçiminde kritik eyaletlerden Iowa ve Ohio'yu da kazanan Demokrat Parti'nin adayı Barack Obama, ikinci kez ABD başkanı seçildi.

Başkanlık yarışının galibi ObamaABD'nin 45. başkanı olan Obama, son duruma göre, rakibi Romney gibi 50 eyaletten 24'ünün seçici delegesini kazandı.

ABD'de ikinci kez başkanlığa seçilen Demokrat Parti'nin adayı Barack Obama; Colorado, Nevada ve Virginia eyaletlerini de kazarak delege sayısını 303'e çıkardı.

Adaylar, yüzde 49 ile aynı oy oranına sahipler.

Twitter'dan teşekkür etti

ABD'de ikinci kez başkan seçilen Barack Obama, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan kendisine destek verenlere teşekkür etti.

22 eyaletin yanı sıra Washington DC'de 274 delege kazanarak ABD'nin 45. başkanı seçilen Obama, Chicago'daki evinden Twitter'daki hesabına "Bu sizin sayenizde oldu. Teşekkür ediyorum" diye yazdı.

Senato seçimi

ABD Kongre seçimlerinde ise Senato'da şu ana kadar Demokrat Parti 16, Cumhuriyetçi Parti 5 koltuk kazandı.

Bu seçimlerde Senato'nun 3'te 1'i yenileniyor. Bu kapsamda, 100 sandalyeli Senato kanadının 33 sandalyesi için seçim yapılıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.