banner

4 milyon öğrenciye ücretsiz İngilizce öğrenme fırsatı
YÖK’ten öğrencilere İngilizce öğrenmede büyük yenilik geliyor. Web tabanlı İngilizce Projesiyle 4 milyon öğrenci İngilizce öğrenecek.

YÖK Tasarısı çalışmaları hızla devam ederken Yeni YÖK Yasası’da yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya YÖK Tasarısı ile ilgili verdiği bilgilerde öğrencilerin ücretsiz yararlanabileceği web tabanlı İngilizce projesiyle öğrencilere İngilizce’lerini geliştirme fırsatı sunacaklarını belirtti.

Web tabanlı İngilizce projesiyle 4 milyona yakın öğrenciye şifre verileceğini ve bunlardan istekli olanların web üzerinden İngilizcelerini geliştirebileceğini söyleyen Çetinsaya, projenin açılışının önümüzdeki haftalarda yapılacağını açıkladı.

Son 6 ayda yasaya yoğunlaşılması nedeniyle yurt dışını ihmal ettiklerini kaydeden Çetinsaya, ilk olarak İngiltere, Azerbaycan ve Almanya'dan aldığı davetleri değerlendireceğini ifade etti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.