banner
banner
banner

SBS kalkıyor, dershaneler 2013'te kaldırılacak
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer SBS Sınavının kalkacağını, dershanelerin kapatılacağını açıkladı. Bakan Dinçer SBS ve dershanelerin kaldırılması konusunda tarih de verdi

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Türkiye Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Uluslararası Hayat Boyu Öğrenme Konferansı öncesinde gazetecilerle bir araya geldi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dinçer, gelecek yıl eğitim sisteminde yapılacak değişikliklerin ipuçlarını verdi. Bakanın verdiği bilgilerden satır başları şöyle:

2013-2014 Eğitim yılından itibaren sekizinci sınıf öğrencilerinin girdiği SBS kalkıyor.

Başbakanın öngördüğü dershanelerin kaldırılacağı tarih 2013. Milli Eğitim Bakanlığı'nın da hedeflediği bu tarih. 2013'te dershaneler olmayacak. 2012 sonunda SBS'nin yerine gelecek sistem ve dershanelerle ilgili sistem ve çalışmalar açıklanacak.

KPSS ’de öğretmenler 2013'ten itibaren genel sorular yerine branşlara yönelik soruları yanıtlayacak. 15 branşta sorular sorulacak.

Atama takviminde bir değişiklik yok. Şubat ayında öğretmen ataması yapılmayacak.

Bu yıl konulan seçmeli dersler arasına konan yaşayan diller ve lehçeler başlığı altında 18 bin öğrenci Kürtçe’yi seçmeli ders olarak seçti.

TÖDER sordu: Öğrenciler dershaneleri nasıl buluyor?

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.