banner

100 kiloluk okul kapısının altında kaldı
İstanbul'da bir ilköğretim okulunda 100 kiloluk bahçe kapısı 3. sınıf öğrencisinin üstüne düştü. Kız öğrenci ezilme tehlikesi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı

Küçükçekmece’de bir ilköğretim okulunun yaklaşık 100 kiloluk bahçe kapısı, 3. sınıfta okuyan kız öğrencinin üzerine düştü. Kapının altında kalan 9 yaşındaki çocuk ezilme tehlikesi geçirdi.

İlköğretim 3. sınıf öğrencisi Merve Konakçı (9), son dersin ardından çıktığı teneffüste arkadaşlarıyla oynadığı sırada okulun bahçe kapısının üzerine düşmesi ile yere yığıldı. Arkadaşlarının yardım çağrısıyla 9 yaşındaki çocuğun yanına koşan öğretmenleri, minik Merve’yi kapının altından çıkartarak sağlık ekiplerine ve ailesine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Merve Konakçı tedavi altına alındı.

Okul yöneticilerine tepki gösteren Merve’nin dayısı Hacı Garip, “Büyük ihtimal son teneffüste oldu. Çocuğun üzerine kapı düşmüş. Çocuk ambulansla hastaneye kaldırılmış. Şu an sağlık durumu hakkında bir bilgimiz yok. Okulun ihmalkarlığı var, büyük kapının kelepçeleri yok. Çocuğun belinde sorun olduğu söyleniyor ama şuan durumunun ne olduğunu bilmiyoruz. Gerekirse şikayette bulunacağız. Bu sorumsuzluk bugün bana, yarın başkasına olabilir” dedi.

Hastanede yapılan tetkiklerin ardından kalçasında ve sırtında zedelenme olduğu tespit edildiği minik Merve’nin tedavisi devam ederken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.