banner

Çocuklar, kumbarada kitap biriktirecek
Zambak Yayın Grubu ve Ahsen Kitap işbirliğiyle “Benim Kitap Kumbaram” adıyla gerçekleştirilen projeyle çocuklar kitaplarla buluşacak.

Zambak Yayın Grubu ve Ahsen Kitap işbirliğiyle “Benim Kitap Kumbaram” adıyla bir proje geliştirildi. Projenin yürütücüsü Cüneyt Tekin, ”Benim Kitap Kumbaram" projesiyle dijital âlemin cazip davetleriyle çevrelenmiş olan çocuklar kitap okuma alışkanlığı kazanmakta önemli bir adım atmış olacak.” dedi. Tekin, bu projeyle öğrencilerin kendisinin seçeceği, karakter ve zevkine uygun, düşündüren ve sıkıcı olmayan tarzda kitaplarla buluşacağını söyledi.

Tekin, projenin bu yıl Kars'ta başlayıp Ağrı'da devam edeceğini belirtti. İlerleyen yıllarda projenin tüm bölgede yapılacağını kaydetti. Tekin, bu proje kapsamında 40’tan fazla yayınevi ve binlerce kitap çeşidinin öğrencilerle buluşturulacağını aktardı. Yazarlarla söyleşi ve konferanslarla Kars’ta 14 bin öğrenciye, Ağrı’da 25 bin yakın öğrenciye hitap edeceklerini dile getiren Tekin, “Bu eğitim öğretim döneminde bölgede, diğer illerde ve ilçelerde de bu organizasyonları gerçekleştirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Tekin, bu sayede okuyan bir toplumun oluşmasında önemli bir adım olacağını ve sorgulayan, irdeleyen, sorumluluklarını bilen ve yeniden okumayı hayatın birinci önceliği haline getiren büyük medeniyete yakışır toplum olacaklarını ifade etti. Tekin, “Ülkemiz, kitap okuma oranlarında üzülerek söylüyorum ki son sıralarda gelmektedir. İlk emri 'Oku' olan bir medeniyetin çocuklarına bu durum yakışmamaktadır. Yeni nesli sanal dünyanın sahte kahramanlarına dijital âlemin insafına terk etmeye hakkımız yok. Bu nedenle tutumlu olma ve kitap okuma alışkanlığı kavramlarının eğlenceli bir etkinlik aracılığıyla çocuklara benimsetilmesini hedefleyen bu projeyle çocuklar ve gençlerin kitapla aralarındaki sanal duvarlar yıkılacak ve kitabın büyülü dünyasını keşfedecekler.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Projeyle dijital âlemin cazip davetleriyle çevrelenmiş olan çocuklar kitap okuma alışkanlığı kazanmakta önemli bir adım atmış olacak” diyen Tekin, öğrencilerin kendi seçeceği, karakter ve zevkine uygun, düşündüren ve sıkıcı olmayan tarzda kitaplarla buluşacağını söyledi.

Tekin, kendisini ziyaret eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer İrfan Küfrevioğlu, Erzurum MÜSİAD Başkanı Mustafa Güvenli ve İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Biber'e, "Benim Kitap Kumbaram" hakkında bilgi verdi.

Ayrıca, Zambak Yayın Grubu Bölge Temsilcisi Fatih Mehmet Ejder, eğitim alanında sürekli kendini yenileyemeye devam ettiklerini söyledi. Eğitim ile ilgili her türlü yatırımları yaparak, eğitim alanında öğretmen ve öğrencilere her türlü desteği her zaman verdiklerini dile getiren Ejder, “Güneş doğudan doğar ve tüm dünyayı aydınlatır ilkesiyle bu projeye destek oluyoruz. Öğrencilerimizi aydınlatmaya, ülkemizin Doğusu Kars il merkezinde 5 gün süreyle devam edecek olan kitap fuarımıza 3 Aralık’ta başlamış olacağız.” şeklinde konuştu. Ejder, kendilerine ev sahipliği yapan Kars Valisi Eyüp Tepe ve Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış’a teşekkür etti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.