banner

Neşet Ertaş'ın adı fakülteye verildi
Geçtiğimiz ay vefat eden ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ın adı Ahi Evran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne verildi

25 Eylül’de İzmir’de vefat eden, Kırşehir’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle toprağa verilen ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ın adı, Ahi Evran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne verildi. Karar Ahi Evran Üniversitesi Senatosu’nun 16 Kasım’daki toplantısında Rektör Prof.Dr. Kudret Saylam’ın önerisiyle görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi.

Senato kararının YÖK’e sunulduğu, YÖK onayının ardından da Bakanlar Kurulu’na sunulacağı belirtildi. Kararın onaylanıp Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından Güzel Sanatlar Fakültesi’nin adının ’Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi’ olarak değişeceği öğrenildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.