banner

Kardeş öğretmenlerden örnek davranış
İki kardeş öğretmenin, köylerde zor şartlar altında eğitimlerini sürdüren öğrenciler için sosyal paylaşım siteleri üzerinden başlattığı kampanyayla 250 koli kıyafet toplandı

Hizan 80. Yıl Anaokulu'nda öğretmenlik yapan Bişar Bektaş ile Akbıyık Köyü İlköğretim Okulu'nda görevli Refik Bektaş, köylü çocuklar için sosyal paylaşım sitesi üzerinden yardım kampanyası başlattı.

Bektaş kardeşlerin başlattığı kampanyanın, arkadaşlarının da desteğiyle kısa sürede sosyal paylaşım sitesinde yayılmasıyla kampanyaya duyarlılık gösteren İstanbul Kadıköy Belediyesi, öğrencilere dağıtılmak üzere 225 koli kışlık giysi gönderdi.

Gönderilen kıyafetler, Kaymakam Hayrettin Baskın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Abit Arvas tarafından ilçeye bağlı Döküktaş ve Sarpkaya köylerinde eğitimini sürdüren öğrencilere dağıtıldı.

İhtiyaçları olan kıyafetleri almanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, kendilerini unutmayan ve köylerine kadar yardım ulaştıran herkese teşekkür etti.

Sosyal medya aracılığıyla duyurdular

Kampanyayı başlatan öğretmenlerden Bişar Bektaş da gazetecilere yaptığı açıklamada, bir sosyal paylaşım sitesinden köydeki öğrencilerin kışın çektiği zorlukları anlatan metin yayınladıklarını ve buna birçok kişinin destek verdiğini söyledi.

Kampanyalarına ilk olarak Kadıköy Belediyesi'nin olumlu yanıt verdiğini kaydeden Bektaş, şöyle konuştu:

''Geçen yıl ilçeye atandım. Hizan'da çocukların özellikle kışın kıyafete ihtiyacı var. Bölgede kış, çok zor şartlarda geçiyor. Çocukların birçoğunun kışlık kıyafetleri yok. Kış gelmeden kardeşimle böyle bir kampanya başlatmaya karar verdik ve kampanyamız kısa sürede yayıldı. Kadıköy Belediyesi'ne duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyorum.''

Bektaş, kampanyanın devam ettiğini, köy çocuklarının kışın üşümemesi için her türlü koşulda onlara kışlık kıyafet bulmaya çalışacaklarını ve bunun için farklı çevrelerden de destek beklediklerini sözlerine ekledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.