banner

Bakan Dinçer’den uzun saç müjdesi
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, yeni kıyafet düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulunduğu Hürriyet muhabirine, yapılan kıyafet düzenlemesinin sadece kıyafeti kapsamadığını aynı zamanda erkek öğrencilerin saçını da uzatabileceğini ifade etti

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, düzenlemenin sadece kıyafetlere değil saçları da ilgilendirdiğini ifade ederek "Artık erkek öğrenciler okula uzun saçlı gelebilecek" dedi. Dinçer, düzenlemeyle öğrencilerin kendilerine güven kazanmasını amaçladıklarını ifade etti.

Türbanın yolunun açıldığı eleştirilerine de yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer,

İmam Hatip okullarında zaten çocuklarımız meslek derslerinde örtünüyorlar. İmam Hatip okullarında çocuklarımız örtünmeye devam edecekler. Diğer okullar da Kuran-ı Kerim derslerinde örtünebilecek. Kuran-ı Kerim dinlemenin adap ve usulü vardır. Biz de o derste Kuran-ı Kerim'in adap ve usulüne uyacağız. Onun dışında türban serbest değil. Diz üstü etek ve yırtmaçlı etek de yasak.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.