banner

İşverenler en çok onları tercih ediyor
Türkiye’ye dünyanın birçok yerinden çalışmak için gelen yabancıların sayısı hızla artıyor. Çalışmak için ülkemize gelen yabancıların büyük çoğunluğunu Çinliler, Ruslar ve Ukraynalılar oluşturuyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın verilerine göre, 2011'de 7 bin 106'sı kadın olmak üzere 16 bin 890 yabancıya çalışma izni verildi.

Türkiye'de çalışmak için izin alan yabancıların başında ise Çinliler, Ruslar ve Ukraynalılar geliyor.

Geçen yıl çalışma izni alan yabancılardan 2 bin 103'ü eğitim, 2 bin 2'si konaklama, 915'i yaratıcı ve gösteri sanatları ve eğlence faaliyetleri ve 917'si hava taşımacılığı sektörlerinde çalışıyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.