banner

Bob Marley içeceği öğrencileri hastanelik etti
ABD’de dünyaca ünlü efsane şarkıcı Bob Marley’in adının verildiği içecek, öğrencileri hasta etti

bob_marley.jpgAdını efsane şarkıcı Bob Marley’den alan stresi azalttığı ve rahatlattığı şeklinde tanıtımı yapılan Marley's Mellow Mood içeceği, New Jersey eyaletinde Satz ortaokulu ile Holmdel Lisesi'nde birçok öğrencinin rahatsızlanmasına neden oldu.

Çocukların gösterdiği semptomlar konusunda bilgi verilmezken, içeceğin besin değerleri kısmında çocuklara uygun olmadığı ve "sersemletebileceği" yazıyor.

Yerel basında çıkan haberlere göre, okula gıda hizmeti veren şirket bir yöneticisini görevden uzaklaştırırken içeceği raflardan kaldırdı. 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.