banner

Hakkari'de serbest kıyafet uygulaması başladı
Milli Eğitim Bakanlığı'nın serbest kıyafet yönetmeliğini yayınlanmasının ardından okullar birer birer formaları çıkarmaya başladı. Hakkari’deki bir ticaret meslek lisesi de sivil kıyafet uygulamasına geçti.

hakkari_sinifHakkari'deki Ticaret Meslek ve Ticaret Meslek Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın serbest kıyafet yönetmeliğinin yayınlanmasının ardından, kentte ilk kez sivil kıyafet uygulamasına geçen lise oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarda tek tip kıyafet uygulamasını kaldırmasının ardından Hakkari'de 630 öğrencisi bulunan Ticaret Meslek ve Ticaret Meslek Anadolu Lisesi öğrencilerinin büyük bölümü bugün okula serbest kıyafetle geldi. Hakkari'de ilk defa sivil kıyafet uygulamasına geçen okul öğrencilerinin çoğunluğu bakanlığın bu uygulamasını desteklemediklerini belirtirken, bazıları da kararı olumlu bulduklarını söyledi.

Yeni kıyafet uygulamasının zengin- fakir arasındaki ayrımına ve kimin öğrenci kimin öğrenci olmadığıyla ilgili sorunlara yol açacağını söyleyen örenciler, bu uygulamanın öğrenciler arasında sıkıntı yaratacağını ileri sürdü

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.