banner

Alan değiştiren öğretmenlere ‘geri dönüş’ talebi
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, alan değişikliği yapan öğretmenlerin değiştirdikleri alanda başarı gösteremediği için mutsuz olduklarını ifade etti. Koncuk,  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’den alan değişikliği yaparak başka branşlara geçen öğretmenlere ‘geri dönüş’ hakkı tanınmasını talep etti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yazılı açıklama yaparak, alan değiştirerek branşa geçen öğretmenlerin birçok sorunla karşı karşıya kaldığı savundu. Yüzlerce alan değiştiren öğretmenin yan alanını başaramadığını ifade eden Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’de şu taleplerde bulundu;

“Sendikamızı arayan, yüzlerce alan değiştiren öğretmen, mutsuz olduğunu, bir çoğu, yan alanını başaramadığını, öğrenci ve branş öğretmeni arkadaşlarına mahcup olduklarını faydalı olmak istediklerini ifade ediyorlar. Yaşanılan bu problem, eğitim öğretimimiz için acilen düzeltilmelidir. Dünyanın hiçbir ülkesinde benzeri bir uygulamanın olması mümkün değil. Milli Eğitim Bakanı olarak yapmanız gereken, alan değiştirmek zorunda kalan, memurluk kadrolarına geçmeyi kabul etmiş bu mağdur öğretmenlere, isteklerine bağlı olarak uzman oldukları alana tekrar dönebilme hakkı, iş işten geçmeden, telafisi mümkün olmayan olaylar yaşanmadan, verilmelidir. Unutmamak gerekir ki, öğretmen başarısı eğitim öğretimin temel anahtarıdır. Öğretmeni kazanmadan, eğitim öğretim davasında başarılı olmak imkansızdır. Sorumluluk ve karar sizindir.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.