banner

4 yılda 7 öğretmen değişikliğine protesto
Marmaris'te 4 yılda 7 öğretmen değiştiren öğrencilerin velileri bu duruma tepki gösterdi. Veliler, yeni atanan öğretmeni istemediklerini belirterek çocuklarını 2 gündür okula göndermiyor.

Marmaris Ahu Hetman İlköğretim Okulu 4-A sınıfında eğitim gören öğrenciler ve 15 veliden oluşan grup, Marmaris Kaymakamlığı'na giderek başka bir okula tayin edilen sınıf öğretmeninin geri dönmesi için dilekçe verdi.

Kaymakam Ali Galip Saral ile görüştükten sonra gazetecilere açıklama yapan velilerden Sultan Koray, ''Çocuklarımız 4 yılda 7 öğretmen değiştirdi. Daha önceki sınıf öğretmeni çocuklarla uyum sağlayamamıştı ve velilerin şikayet sonucu görevden alınmıştı. Bu öğretmenin yeniden çocuklarımızın öğretmeni olarak verilmesi nedeniyle rahatsızız ve çocuklar iki gündür okula gitmiyorlar. Çocuklarımızı bu öğretmene teslim etmek istemediğimizden dolayı biz de okula gitmelerini istemedik'' dedi.

Koray, Kaymakam Saral ile görüştüklerini ve sorunu çözeceğini söylediğini ifade etti.

Eski öğretmenlerini geri istiyorlar

Sınıf öğretmeninin kıdem düşüklüğü gerekçesiyle başka bir yere tayin edildiğini anlatan Koray, eski öğretmeni geri istediklerini kaydetti. Koray, Aralık ayında öğretmen değişikliği yapılmasını doğru bulmadıklarını da dile getirdi.

Kaymakam Saral ise yaptığı açıklamada, velilerin şikayetlerinde haklı tarafların bulunduğunu söyledi.

En önemli konunun çocukların eğitimlerine ara vermeden devam etmeleri olduğuna işaret eden Saral, ''Veliler ile görüştüm ve pazartesiden itibaren çocuklarını yeniden okula gönderecekler. Biz de bu arada sorunu çözmek için ilgili arkadaşlarla görüşüp, yapılacak bir şey varsa, kendilerine yardımcı olacağız'' diye konuştu.

Kaymakamlık çıkışında oldukça mutlu oldukları gözlenen çocuklar ise, tayini çıkan öğretmenlerini çok sevdiklerini ve ayrılmak istemediklerini belirtti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.