banner

Aynı anda bir eliyle İngilizce, diğeriyle Çince yazabiliyor
Çinli Chen Siyuan, aynı anda bir eliyle Çince diğer eliyle de İngilizce yazıyor ve görenleri hayretler içinde bırakıyor

Çinli Chen Siyuan aynı anda farklı dillerde yazı yazabiliyor. 24 yaşındaki Siyuan, bu yeteneğini ödevleriyle başa çıkmaya çalışırken fark etmiş. O anı bakın nasıl anlatıyor: “Lisede eğitim alıyorken, ödevlerimi hızlı hızlı bitirmeye çalışıyordum. Bir baktım ki aynı anda bir elimle Çince diğer elimle de İngilizce yazı yazmışım.” Arkadaşlarının yeteneğine şaşırdığına ve kendisini taklit etmeye çalıştığına işaret eden genç kız, ancak hiçbirinin bunu başaramadığını dile getiriyor. Şimdilerde bu becerisini şiir yazmak için kullanıyor Siyuan. Tabii ki aynı anda iki farklı dilde iki farklı cümle yazarak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.