banner

Bu da ağabey sırtında taşımalı eğitim
Şanlıurfa merkeze bağlı Güzeller köyü Başak mezrasında yaşayan 12 çocuk, okula gidebilmek için büyük mücadele veriyor.

koy ogrenciMezranın köye uzaklığı 2 kilometreden 100 metreaz olduğu için öğrenciler taşımalı eğitimden yararlanamıyor. Her gün 4 kilometrelik yoldan okula yürüyerek gidip geliyor. Mehmet Zorlu (5) ise çoğu zaman bu yolu ağabeyinin sırtında tamamlıyor. Öğrenci velilerinden İmam Kaya, idarecilerin bu konuda inisiyatif almalarını istiyor. Mehmet Çiftçi, “Her gün gözümüz yollarda.” derken, Hüseyin Demir geçen yıl bir çocuğun bu yolda vefat ettiğini, öğrencilerin 2-3 kere köpeklerin saldırısından kurtarıldığını anlatıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise çaresiz: “Yönetmelik sebebiyle konuya çözüm bulamıyoruz.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.