banner

Başbakan’ın hedefi beyni yıkanmış robot nesiller yaratmak
TBMM bütçe görüşmelerinde söz alan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Başbakan Erdoğan'ın hedefinin, ''beyni yıkanmış, robot nesiller'' yaratmak olduğunu söyledi

 

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, Bakan Dinçer'in, eğitime ayrılan yatırım payları ile ilgili konuşmasından sonra artık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''En büyük yatırımı eğitime yaptık'' diyemeyeceğini söyledi. 

Daha sonra şahsı adına söz alan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Başbakan Erdoğan'ın hedefinin, ''beyni yıkanmış, robot nesiller'' yaratmak olduğunu savunarak, ''Hitler'e bile nasip olmadı ama Sayın Başbakan bunda kararlı'' dedi. Özkoç, Erdoğan'ın kendi Bakanlarını ve milletvekillerini dinlemediğini, ''kibir hastalığına'' yakalandığını iddia etti.

Özkoç'un ifadelerine AK Parti'li milletvekilleri tepki gösterdi. Özkoç ile bazı AK Parti'li milletvekilleri arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Tartışmayı, araya giren diğer milletvekilleri önledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Özkoç'un talihsiz bir konuşma yaptığını belirterek, ''Genel Başkanımız ile olan hukukumuz, siyasetçinin lideriyle olan hukukudur. Burada 326 tane özgür insan görüyorsunuz. Aynı ideal ve dava etrafından birleşmiş insanlar görüyorsunuz. Bu insanlara bu şekilde hitap edemezsiniz. Biat kültürünü kendinizde arayın'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.