banner

Öğrenciye otobüste toplu tecavüz
Tüm dünya otobüste toplu tecavüze uğrayangenç kızı konuşuyor. Hindistan'ın Delhi kentinde 23 yaşındaki bir öğrencinin seyahat ettiği otobüste toplu tecavüze uğradığı bildirildi.

Polis, genç kadının pazar gecesi bir erkek arkadaşıyla seyahat etmekte olduğunu duyurdu.

Genç kadınla arkadaşının vahşi bir şekilde dövüldükleri, çırılçıplak soyuldukları ve araçtan atıldıkları gelen bilgiler arasında.

Hastanede tedavi altına alınan iki mağdurdan genç kadının durumunun kritik olduğu bildirildi.

Delhi, sıklıkla ''Hindistan'ın tecavüz başkenti'' olarak anılıyor.

Kentte, her yıl 500'den fazla tecavüz vakası kayda geçiyor.

Muhabirler, Delhi'nin kadınlar için yaşaması zor bir kent olarak nitelerken, cinsel taciz vakalarının yaygın, tecavüz ve kaçırma olaylarının da sıklıkla yaşandığı bir yer olduğuna dikkat çekiyor.

Delhi'nin üst düzey yetkililerinden Sheila Dikshit, sorumlulara karşı sert önlemler alınacağını açıkladı.

Olayın Delhi'nin güney doğusunda meydana geldiği, mağdurların kentte bir sinemada bir film gösteriminden dönmekte oldukları bildirildi.

Mağdurların altı-yedi kişinin saldırısına uğradığı belirtilirken, saldırganlar arasında otobüsün şoförü ve muavinin de olduğu iddiaları da var.

Ulusal Kadın Komisyonu Başkanı Mamata Sharma, ''Bu tür olaylar Delhi'de artıyor ve hükümetin de bu konuda uyanık olması gerekir'' dedi.

Sharma, olayla ilgili soruşturma yürüteceklerini de kaydederken, ''Polise alınan önlemlerin ne olduğunu da soracağız'' diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.