banner

Sivas’ta da eğitime ara verildi
Sivas merkeze bağlı köylerde bugün, Tunceli'de hafta sonuna kadar, Hakkari'de ise 2 gün eğitime ara verildiği bildirildi.

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda, ''Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz merkez ilçeye bağlı tüm köy okulları ile taşımalı olarak merkeze taşınan öğrenciler için 19-20 Aralık tarihlerinde 2 gün süreyle eğitime ara verildi'' denildi.

Ulaş Kaymakamı Ali Altınkaynak, ilçe merkezindeki okullarda eğitim-öğretimin devam ettiğini söyledi.

Tunceli merkezde hafta sonuna kadar eğitime ara verildiği bildirildi.

Hakkari'de eğitime kar engeli

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, kentte olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullarda eğitime 20 ve 21 Aralık'ta ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Tekirdağ'da Hayrabolu ilçesindeki köy okulları ile Kars ve ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi.

Bu arada kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelin de 1 günlük kar tatilinden yararlanacağı bildirildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde de kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.