banner

Okulda devamsızlığa son veren uygulama
Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde, çoğunlukla Roman öğrencilerin gittiği okulda yaşanan devamsızlık sorunu, ''Müziğin Ritmi'' projesiyle sona erdi.

tekirdağda okulHayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Besim Dede, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak, onları okula kazandırmak ve devamsızlıkları önlemek amacıyla Gazi İlkokulu yönetiminin proje geliştirdiğini söyledi.

Projenin hayata geçirilebilmesi için TKA'ya başvurulduğunu anlatan Dede, ''Trakya Kalkınma Ajansı tarafından proje değerlendirildi ve bu çocuklarımızın yetenekli olup ileride topluma yararlı bireyler olmalarını sağlamak amacıyla bu desteği sağladılar'' dedi.

Dede, okulda öğrencilerin devamsızlık sorunu olduğunu ancak ''Müziğin Ritmi'' projesi ile bu sorunun aşıldığını belirterek, projeyle çocukları okula kazandırmak ve onların okul ortamında bulunmalarını sağlayarak kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçladıklarını kaydetti.

Proje kapsamında, okula ''Müziğin Ritmi'' sınıfı kurduklarını ve birçok enstrümanı çocukların kullanımına sunduklarını anlatan Dede, burada çocukların hem müzik eğitimi gördüklerini hem de yeteneklerini ortaya çıkardıklarını ifade etti.

Dede, başlattıkları proje sonrasında çocukların devamsızlığının azaldığını dile getirerek, ''çocukların hepsinin yetenekli birer cevher olduğunu ve projeyle bu cevherleri ortaya çıkardıklarını'' bildirdi.

Müzik Öğretmeni Binnaz Andaç da çocukların yaşıtlarından farklı olarak daha enerjik, coşkulu ve müziğe karşı çok yetenekli olduklarına dikkati çekerek, onları müzikle beraber okula bağlamak, okuldaki sorunlarını müzik aşkıyla gidermek ve ileride müziği meslek edinmelerini sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.