banner

Çocuklar üzerinden hesaplaşma olmaz




Hürriyet Gazetesi'ne açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'deki zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran tasarıyla ilgili görüşlerini açıkladı.

kemal kilicdaroglu12 yıllık temel eğitime ilişkin teklifi de değerlendiren Kılıçdaroğlu, “28 Şubat’la hesaplaşmayı doğru bulmuyorum. Çocuklar üzerinden hesaplaşma yapılmaz” dedi. Kılıçdaroğlu, “Amaç çocuğun özgürleşmesine engel olmak. Çocuk okula gitmeli, gerekirse arkadaşıyla kavga etmeli, şiir okuduğunda arkadaşlarının ve öğretmeninin alkışını aldığında gururlanmalı. Çocuklar için okul sadece bir eğitim öğretim aracı değil, özgürleşme aracıdır. Çocukları kendi siyasi ideolojisi çerçevesinde yetiştirmek için yasa getirmek doğru değil” dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.



Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.