banner

‘Eyvah Başbakan Geliyor’
Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği, ODTÜ’de Göktürk-2 uydusunun fırlatılış töreninde çıkan olaylarda öğrencilere uygulanan şiddete ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın öğretim üyeleri ile öğrencilere yönelik sözlerine tepki göstermek amacıyla imza kampanyası başlatıyor.

Hürriyet Gazetesi’nden Esra Kaya’nın haberine göre, Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Tahsin Yeşildere, “Eyvah, Başbakan üniversitemizi ziyarete geliyor!” sloganıyla bugün bildiri yayınlayacaklarını ve imza kampanyası başlatacaklarını açıkladı.

 

 

 

 

 

 

'ÖĞRENCİME DOKUNMA'

Yeşildere, Hürriyet’e şunları söyledi:

“İmza kampanyası ile tepkimizi ortaya koyacağız. Türkiye çapında bütün öğretim elemanlarına açık olacak. Böyle bir üniversite anlayışı ve böyle bir TBMM istemiyoruz. ODTÜ’de trajik bir olay yaşandı. Üniversitelerini üzerinde polis-devlet baskısı var. Bizler özerk ve demokratik bir üniversite istiyoruz. Bütün üniversitelerdeki duyarlı öğretim elemanlarımızı da kampanyamıza desteğe davet ediyoruz. Üniversitelerimize sahip çıkalım. Öğrencime dokunma.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.