banner

Bilimin temeli meraktır
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Eğitim sorgulama üzerine kurulmak zorundadır. Bilimin temeli de meraktır. O açıdan üniversiteler çok önemlidir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya'da iş adamları ile partisinin düzenlediği ''İş Dünyası ve Meslek Örgütlerinin Sorunları ve Çözüm Yolları'' adlı toplantıya katıldı.

Türkiye'nin dünyada söz sahibi olmasının üreterek mümkün olacağını anlatan Kılıçdaroğlu, ''Üretirseniz dünyada söz sahibi olur, saygınlık kazanırsınız, istihdam yaratmış olursunuz. Ürettiğiniz anda gelişmeyi sürekli takip etmek zorunda kalırsınız. Ürettiğiniz anda kendiniz için değil ülkeniz için çalışırsınız. O açıdan biz sanayiciyi ekonominin kamu görevlisi olarak görüyoruz. Teşvik politikalarınızı bu bağlamda yapacaksanız ve geliştireceksiniz'' diye konuştu.

Katma değeri yüksek ürünlerin üretimine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, ''Bir ülkenin başbakanı katma değeri yüksek olan ürünleri üreten sanayici ile gurur duymalı. Onu dünyaya lanse etmeli'' dedi.

Katma değeri yüksek ürünlerin üretiminin anahtarının eğitimde olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, ''Eğitim, sorgulama üzerine kurulmak zorundadır. Bilimin temeli de meraktır. O açıdan üniversiteler çok önemlidir. Katma değeri yüksek ürünlerin üretiminde üniversiteler önemli. Peki üniversiteler bunu nasıl yapacak? Üniversiteler bunu özgürlük ortamında yaparlar. Özgürce düşünmesini sağlamanız lazım'' diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.