banner

Fransız'ın yapamadığını başardık
Kültür ve Turizm BakanıGünay, izleyici sayısı 20 milyonu geçen Türk sinemasının Fransızların başaramadığı 'kendi sinemasına kendi seyircisini çekebilmeyi' başardığını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türk sinemasındaki gelişmeler ve bakanlığın 2013 planlarıyla ilgili AA muhabirinin sorularını cevapladı.

Günay, 10 yıl önce ''dibe vurmuş'' noktada bulunan Türk sinemasının başarısının bugün dünyada kabul görmeye başladığını dile getirerek, ''1965'te aldığımız Altın Ayı ödülünü geçen yıl yine aldık. Altın Palmiye aldık, en iyi yönetmen ödülü aldık, en iyi belgesel, en iyi kısa film ödülleri alıyoruz'' dedi.

Ertuğrul Günay, 'Yeşilçam emektarlarıyla ilgili yeni çıkacak Sinema Yasası'nda bir yasal düzenleme yapmaya ve maddi ihtiyaç içinde olanlara dönük yeni kaynak buluşturmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.