banner

Google, Barış Manço’yu unutmadı




Barış Manço bugün yaşasaydı 70 yaşında olacaktı. Google Barış Manço’nun anısına sayfasında doodle olarak yer verdi ve sanatçının unutulmadığı gösterdi...

Barış Manço yaşasaydı bugün tam yetmiş yaşında olacaktı. 1943 yılının 2 Ocak günü İstanbul'un Üsküdar ilçesinde doğan ünlü şarkıcı 1970'lerde grubu Kurtalan Ekspres ile birlikte parladı.

Yıllar yılı Türk halkının kalbini fetheden Barış Manço, 1 Şubat 1999'da öldüğünde henüz 56 yaşındaydı. Anadolu Rock müziğinin önemli isimlerinden olan sanatçı, arkasında Gülpembe, Dönence, Kol Düğmeleri, Nick The Chopper gibi sayısız eser bıraktı.

Son yıllarında 70'den 77'ye ve Adam Olacak Çocuk adlı televizyon programları ile bir kez daha gönülleri fetheden Barış Manço, Google doodle ile bir kez daha hatırlandı. Doodle'da Manço bir kelebek olarak betimlenmiş, böylece sanatçının genç yaştaki vefatına vurgu yapılmış.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.



Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.