banner

İlkokul öğrencileri yol kesti
Adana’da mahallelerine okul yapılmasını isteyen minik öğrenciler, velileriyle birlikte yol kapattı. Mahalle sakinleri, hayırseverlerin bölgeye okul yapmak istemediğini savundu.

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçesi Mahallesi sakinleri, mahallerine okul yapılması için çocuklarıyla birlikte eylem yaptı. Ellerinde dövizlerle, "Okul istiyoruz" sloganı atan minik öğrenciler, velileriyle birlikte yolu trafiğe kapattı.

Mahalle muhtarı Abdulgani Önen, öğrencilerin kendilerine en yakın okul olan Bedrettin Demirel İlköğretim Okulu’na gitmek için 4 kilometre yol yürüdüğüne dikkat çekti.

Çocuklarını sabah kendileri okula götürüp akşam da kendileri alan öğrenci velileri ise okul yolunun kanal boyunda olduğuna vurgu yaparak çocukların yaşadığı zorlukları anlattı.

Bazı mahalle sakinleri ise hayırseverlerin kendi mahallelerine okul yapmak istemediğini ileri sürdü.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.