banner

Gül, vefa borcunu böyle ödedi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri’de adının verildiği Abdullah Gül Üniversitesi’ne, oğlu Ahmet Münir ve kızı Kübra’nın Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden hocası olan Endüstri Mühehdisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’nu atadı.

Aynı zamanda Abdullah Gül Üniversitesi’nin Bilim Kurulu Üyesi de olan Sabuncuoğlu, YÖK’ten Köşk’e gönderilen listede de 1’inci sırada yer alıyordu. Gül, 9 Aralık 2010 tarihinde Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof.Dr. Musa Hakan Asyalı’yı atamıştı. Ancak Asyalı, 27 Haziran 2012 tarihinde YÖK’e istifasını sunarak, görevi bıraktığını duyurmuştu. 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.