banner

MEB, geçen sene 17 milyon kişiyi sınava aldı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), geçen sene yaklaşık 17 milyon kişiye sınav yaptı. Bakanlık bu senenin sınavlarına 19-20 Ocak'ta yapacağı Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınavı ile başlayacak.

Bakanlık tarafından geçen sene 123, 2011'de ise 110 sınav gerçekleştirildi.

Seviye Belirleme ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavlarının yanı sıra Açık Öğretim Ortaokulu ve Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Lisesi sınavları, Motorlu Taşıt Sürücü Adayları sınavları ve bazı kurumların görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları da Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nce yapıldı.

2012'de 17 merkezi, 6 Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı, çeşitli kurum ve kuruluşlara yönelik düzenlenen 100 protokol sınavıyla bakanlık 17 milyona yaklaşan adayı sınava aldı.

Sınavlar niteliklerine göre tek bir merkezde veya 664 sınav merkezinde uygulanırken, elektronik ortamda da sınav yapıldı.

Bu yıl 31 merkezi sistem sınavını gerçekleştirmeyi planlayan Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yılki ilk sınavı 19-20 Ocak'ta 4,5 milyon öğrenci için yapacağı Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınavı olacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.