banner

Turistler için İngilizce öğreniyorlar
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO), taksicilere, yabancı turistlere daha iyi hizmet amacıyla İngilizce öğretiyor.

İTEO, düzenlediği yabancı dil kursuna ilk etapta 20 taksiciyi aldı. Kursiyer taksicilere, yabancı müşterileriyle diyalog sağlayabilmeleri için 10 hafta boyunca İngilizce eğitim verildi.

İTEO Başkanı Yahya Uğur, ''Turist, havalimanından çıktığı an karşılaştığı ilk kişi taksi şoförüdür. Dolayısıyla taksici bir şehrin görünen yüzüdür. Bir anlamda da taksi şoförü gönüllü bir turizm elçisidir'' diyen Uğur, bu bilinçle 2010'da Avrupa Kültür Başkenti olmuş İstanbul'a yakışan bir hizmet vermeyi hedeflediklerini kaydetti.

Uğur, yabancı turistleri en iyi şekilde ağırlayabilmek ve ülkenin tanıtımına katkıda bulunabilmek amacıyla yabancı dil eğitimine başladıklarını söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.