banner

GÜ’de çıkan yangına geç mi müdahale edildi?
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Galatasaray Üniversitesi kampüsündeki tarihi binada dün meydana gelen yangınla ilgili, itfaiyeye yangından yarım saat sonra haber verildiğini belirterek, ''İtfaiyemiz de 6 dakika sonra yerinde müdahale ediyor. 36 araçla ve ciddi ekipmanla orada teyakkuz halindeyiz ve çalışmaları yapmışız'' dedi.

Kadir Topbaş, Otobüs AŞ'nin sıkıştırılmış doğalgazla çalıştırılan 42 otobüsünün hizmete alım töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Topbaş, New York itfaiyesine eşdeğer ekipmana ve güce sahip olduklarını vurgulayarak, ''Büyükşehir Belediyesi olarak ciddi anlamda araç gereç aldık. Beşiktaş'ta, bu bina da dahil olmak üzere 57 bina üzerinde geçen yıl yangın senaryoları yapmışız. Raporları var. 'Olası yangında nasıl, ne yapmak gerekir ve bununla ilgili ne tedbir alınması gerekir?' Bu raporları çıkarmışız. İtfaiyemize yönelik birtakım yargısız infazları da kabul etmem mümkün değil'' diye konuştu.

Yarım saat sonra ihbar, 6 dakikada müdahale

Kadir Topbaş, görgü tanıklarının ifadelerine göre, saat 19.05'te dumanların çıktığı, 19.07'de de yangının başladığını aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Oradaki görevlilerin, mevcut tüplerle yangını söndürmeye çalıştıkları söyleniyor. Bize ancak 19.36'da yani yangından yarım saat sonra haber veriliyor. İtfaiyemiz de 6 dakika sonra yerinde müdahale ediyor. 6 dakika sonra orada varız. 36 araçla ve ciddi ekipmanla orada teyakkuz halindeyiz ve çalışmaları yapmışız. Bunların net olarak bilinmesi lazım.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.