banner

'Toplumsal Faaliyet Birimi' kaldırıldı
YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, 28 Şubat sürecinde YÖK bünyesinde kurulan ve “irtica ile mücadele” konusunda alınan kararları üniversitelere bildiren “Toplumsal Faaliyet Birimi”ni kaldırdı.

28 Şubat'ın izleri silindiSon dönemde 28 Şubat Soruşturması kapsamında savcılığın YÖK’ten belge istemesiyle gündeme gelen Toplumsal Faaliyet Birimi artık yok. YÖK’ün yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında, bir süredir atıl konumda olan birimi kapatma talimatı veren Çetinsaya, YÖK’te 28 Şubat’tan kalan izi tamamen silmiş oldu.

Kemal Gürüz’ün YÖK Başkanlığı döneminde Yürütme Kurulu kararı ile kurulan birim, dün akşam Yürütme Kurulunun aldığı karar ve YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya’nın imzasıyla kapatıldı. Akademisyenlerin atama ve terfi süreçlerini ideolojik gerekçelerle yönlendirdiği iddiasıyla tartışmaların odağı haline gelen birimin 14 yıllık hayatı fiilen ve hukuken sona erdi.

(hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.