banner

Cumhurbaşkanı’ndan Apple’a ‘F klavye’ talebi
Cumhurbaşkanı Gül'ün Apple Başkan Yardımcısı Couch'u kabulünde, Apple ürünlerinin F klavyelerindeki harf dizilimi konuşuldu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Apple Başkan Yardımcısı John Couch'u kabulünde, Apple ürünlerinin F klavyelerindeki harf dizilimi, bazı uygulamaların Türkçe olmaması ve Türkiye'nin ana dağıtım ağında yer almaması gibi sıkıntılar da konuşuldu.

Görüşmeye katılan Köşk yetkilileri, Apple'dan gelen heyete, F klavyelerde harf dizilimiyle ilgili problem olduğunu, bazı uygulamaların Türkçe olmadığını ve Türkiye'nin Apple ana dağıtım ağında yer almadığını ifade ettiler.

Cumhurbaşkanı Gül de bu sözler üzerine, hafta başında sosyal medya temsilcileriyle bir araya geldiği yemekte,Apple heyetiyle görüşeceğinin gündeme gelmesi üzerine F klavyeyle ilgili sorundan bahsedildiğini belirterek, ''Ben de size ileteceğimi söyledim'' dedi.

Apple heyetinde yer alan yetkililerden birinin ''Türkçe klavye dahil sorunların farkındayız. Düzeltilmesi için çalışmalara başladık'' açıklaması üzerine,Apple Başkan Yardımcısı Couch da ''Tim Cook'a bununla ilgili bir elektronik posta attım'' diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.