banner

Hacettepe'de iki profesör ve doçent açığa alındı
Hacettepe Üniversitesi’nde yolsuzluk iddiaları ile ilgili soruşturma kapsamında aralarında profesör ve doçentlerin de olduğu 4 kişi açığa alındı

Hacettepe Üniversitesi’nde yürütülmekte olan, yolsuzluk iddialarıyla ilgili soruşturma çerçevesinde 2'si profesör, 2'si de de doçent olmak üzere 4 doktor açığa alındı. Hacettepe Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, "Uluslararası boyuta taşan iddialar var. Sürecin selameti açısından görevden uzaklaştırmayı uygun bulduk" dedi.

Nöroradyoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı’nda, "Geri ödemesi olmayan malzemelerin kullanılıp devlete fatura edilmesi, hastaların tıbbi kayıtlarıyla oynanması, hastaların bilimsel verileriyle oynanması ve uluslararası bazı firmalarla etik olmayan ilişkiler kurulması" iddiaları üzerine Ekim ayında soruşturma başlatıldı. Üçüncü ayına giren soruşturmada elde edilen veriler ışığında profesör ve doçent kadloranıda bulunan S.Ç., I.S., K.Y. ve S.G. görevden uzaklaştırıldı.

'Rektör doğruladı'

Hacettepe Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, soruşturmayı ve doktorların görevden alınmasına yönelik bilgileri doğruladı. Prof. Dr. Tuncer, "Uluslararası boyuta taşan iddialar var. Soruşturma devam ediyor. Sürecin selameti açısından görevden uzaklaştırmayı uygun bulduk" dedi. Tuncer'in kendinden önceki iki Rektör ve eski Genel Sekreter hakkında da, "yolsuzluk yaptıkları" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu iddia edilmişti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.