banner

‘Ev-okul’la öğretmen ayağınıza geliyor
Yoğun iş temposu ya da başka nedenlerle çocuklarının evdeki ödevlerine yardımcı olamayan, sürekli "dersini çalıştın mı?", "ödevini yaptın mı?" diyerek zaman zaman çocuklarıyla çatışma içine giren ailelerin imdadına artık "ödev ablası" ve "ödev abisi" yetişiyor.

Ev-okul’la öğretmen ayağınıza geliyorTürkiye'de yeni bir sektör haline gelen "ev okul" sisteminin öncülerinden merkezi İstanbul'da bulunan Evokul kurucusu Bekir Tamer, yaptığı açıklamada, bu uygulamayla ailelerin işlerini kolaylaştırmanın yanında öğrencilere iyi bir eğitim, Üniversite gençlerine de istihdam kapısı açtıklarını bilirdi. Üniversitede okuyan başarılı gençler arasından seçtikleri ödev timlerinin, öğrencilere evlerinde birebir ders verip, günlük ödevlerini yaptırdıklarını anlatan Bekir Tamer, İstanbul, Adana ve Gaziantep'te hayata geçirdikleri uygulamadan öğrencinin de velinin de mutlu olduğunu, bu konudaki çözüm ortaklarının ise Adana ve İstanbul'da faaliyet gösteren Yaprak Psikiyatri olduğunu söyledi.
 

‘Herkes memnun’

Tamer, velilerin zaman probleminin yanı sıra değişen eğitim teknikleri nedeniyle öğrenciye isteseler de yeterince yardımcı olamadıklarını vurgulayarak, "Koçluk, özel ders gibi ciddi eğitim yardımlarını ev dışında almak da zaman, ulaşım, yüksek kaygı düzeyi ve veli meşguliyeti ve verimlilik açısından veliye daha maliyetli oluyor. Oysa, bizim uyguladığımız sistemde uygulayan da uygulatan da bu uygulamadan faydalanan da memnun kalıyor" dedi.
 

Öğrenciye özel program: BİGEP

Tamer, öğrencinin eğitimleri evde yapması birçok olumsuz faktörü tamamen ortadan kaldırıp zaman, güven, verimlilik, kontrol ve velinin kendine zaman ayırması konularında aileye büyük kolaylıklar sağladığını belirterek, "Biz, her öğrenci için özel tasarlanan BİGEP (Bireyselleştirilmiş Genel Eğitim Programı) dahilinde hizmet ediyoruz. Velinin arzu ettiği zamanda öğrenciye eğitim hizmetini evinde, kendi çalışma odasında veriyoruz" dedi.
 

Ödev abisi, ödev ablası

Bekir Tamer, veliye, çocuğuna ders verecek başarılı Üniversite öğrencisini seçmede alternatifler de sunduklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Seçilen ödev ablası ya da ödev abisinin mutlaka alternatifi bulunuyor. Velimize daha anlaşmanın başında diğer alternatif öğrencileri de tanıştırıyoruz. Böylece, herhangi bir eğitimcimizin bir mazeretinin oluşması halinde yedeği devreye giriyor böylece öğrenci için hazırladığımız programda aksama olmuyor." Tamer, klasik özel dersi sadece öğrenci ile öğretmen arasındaki akademik yardım olmaktan çıkararak optimum başarıyı garanti eden evde eğitim hizmetini veren öğrencileri eğitim seminerlerine de tabi tuttuklarını anlatarak, "Seçtiğimiz öğrencilerde başarı ve ahlaki kriterleri aramanın yanı sıra onlara çocuk psikoloji konusunda da eğitim veriyoruz. Böylece öğrenci ile iyi bir iletişim kurmalarını sağlıyoruz" dedi.
 

‘Velilerimiz için çözüm ortağı oluyoruz'

İlköğretim ve lise düzeyindeki tüm öğrencilerin bu sistemden faydalandığını ve uygulamanın olumlu sonuçlarının öğrenci başarısıyla kısa sürede görüldüğünü ifade eden Tamer, "Öğrenci başarısında velilerimiz için çözüm ortağı oluyoruz. Öğrenciye ders vermekle kalmayıp, okuldaki başarısını da yakından takip ediyor bu konuda aileyi yönlendiriyoruz" diye konuştu. Tamer, bu uygulamayla velilerin yükünü hafifletmenin, öğreniciye başarı yolunu açmanın yanı sıra üniversitede okuyan öğrencilere de istihdam imkanı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.