banner

Erzurum'da okul sütü dağıtımı başladı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen Okul Sütü Programı kapsamında, Erzurum'da 862 okulda 71 bin öğrenciye okul sütü dağıtımı yapılacak.

Dadaşkent semtindeki 19 Mayıs Ortaokulu'nda düzenlenen programda, öğrencilere süt dağıtımı yapıldı.

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, süt dağıtımının pazartesi günü başladığını ve sütün pazartesi, çarşamba ve cuma günü dağıtılacağını söyledi.

Programın 14 Haziran tarihine kadar devam edeceğini ifade eden Öztürk, şunları söyledi:

''Bu dönem 48 gün boyunca Erzurum'da 862 okulda süt dağıtacağız. Toplamda 71 bin öğrenciye süt dağıtımı yapacağız. Bugün de burada 960 öğrencimize süt dağıtıyoruz. Bu çalışmayla çocuklarımızın gelişimine inşallah katkı sağlarız. Süt dağıtımı okullar için gerekli.''

Öztürk, kendisinin öğrencilik yıllarında da süt dağıtımının olduğunu anımsatarak, ''Eskiden de bir şekilde süt dağıtımı yapılıyordu. O zaman süt tozuyla yapılıyordu. Şimdi gerçek sütle yapılıyor, bu çocuklarımız için büyük bir imkan gerçekten. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yaptığı program, bizim teminatımız olan çocukları garanti altına alan faaliyettir. Dolayısıyla gerçekten büyük bir imkan. Çocuklarımıza 'afiyet olsun' diyoruz'' dedi.

Programa, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Vali Yardımcısı Mehmet Gök, Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge ile bazı okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.