banner

Kırıkkale'de okullarda süt dağıtımı başladı
Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Okul Sütü Programı kapsamında kentte 107 okulda eğitim gören 18 bin 641 öğrenciye yaklaşık 800 bin paket süt dağıtılacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü Okul Sütü Programı, Mehmet Uzelli İlkokulu'nda başladı.

Bir süre öğrencilere süt dağıtan Vali Ali Kolat, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırıkkale'de haftanın 3 günü 18 bin 641 öğrenciye süt dağıtılacağını kaydetti.

Program kapsamında Kırıkkale'de 107 okulda eğitim gören 18 bin 641 öğrenciye yaklaşık 800 bin paket süt dağıtılacağını ifade eden Vali Kolat, geçen yıl süt dağıtım programında yaşanan bazı sıkıntıların geride kaldığını ve bu yıl aynı sıkıntıların yaşanmayacağını belirtti.

Süt hassasiyeti olan öğrencilerin belirlendiğini ve bunlara süt verilmeyeceğini ifade eden Vali Kolat, programın, sağlıklı nesillerin yetişmesine vesile olması dileğinde bulundu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.