banner

Müdür hatası hem öğretmeni hem de öğrencileri yaktı!
Bursa'da okul müdürünün hatasıyla norm fazlası sayılan bir öğretmen başka okula atanınca, öğrenciler öğretmensiz kaldı. Dersleri boş geçen öğrenciler öğretmenlerini geri isterken, "Öğretmenimizi bizden almasınlar" diyerek gözyaşı döktü.

Hasan Dikmen İlköğretim Okulu'nda görev yapan Aygül Göksoy, okul müdürünün yapmış olduğu bir hatayla norm fazlası sayıldı. Bu durum üzerine Göksoy, başka bir okula atanınca öğrenciler öğretmensiz kaldı. Göksoy'un yeni atandığı okulda ise öğretmen ihtiyacı bulunmadığı öğrenildi. Aileleri ile birlikte okulun önünde toplanan minik öğrenciler bu durumu protesto etti. 'Öğretmenimi özledim yollarını gözeldim', 'Öğretmenimi seviyorum, ben onu istiyorum' şeklinde pankartlar açan öğrencilerin bazılarının ise gözyaşlarına boğuldu. Öğretmenin geri gelmesini isteyen veliler de çocuklarıyla birlikte okul önünde toplanarak, taleplerini iletmesi için milli eğitim müdürü ve Bursa Valisine güvercin ile haber saldı.

Öğretmenlerini geri isteyen öğrenciler, "Bir haftadır hayat bilgisi ve beden öğretmeni işliyoruz. Öğretmenimizi çok özledik. Onun gittiğine ağlıyoruz. Bize öğretmenimizi geri versinler" şeklinde konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.