banner

Fatih Projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilere tablet dağıtıldı
Fatih projesi kapsamında, kentteki 90 öğrenci ve 27 öğretmene tablet bilgisayar dağıtıldı.

Bitlis Anadolu Lisesi'nde düzenlenen törende konuşan Vali Veysel Yurdakul, Türkiye'de her alanda büyük bir değişim ve dönüşümün yaşandığını söyledi.

''Eğitimdeki değişim ve dönüşümü takip etmek mümkün değil'' diyen Yurdakul, şöyle konuştu:

''Bu toprağın ve coğrafyanın insanları olarak bir taraftan kişisel değerleri geliştirirken, öbür taraftan da gelişmiş ülkeler karşısında düşüncesi gür ve dik duran insanlar haline geleceğiz. Ülkede yaşanan değişim sadece dijital ve bilgi enformasyon alanında değil, sağlıkta, yerel kalkınmada ve ihracatta da görülüyor. Bugün bu proje kapsamında Bitlis'te göz bebeğimiz olan okulumuzda bilgisayarlarımızı dağıtmaya başladık. Bu projenin fikir mimarı ve finansı için kaynak sağlamaktan çekinmeyen Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a, vilayetim ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum.''

Milli Eğitim Müdürü Emin Korkmaz ise projenin dünyanın en büyük eğitim yatırımı olduğunu vurgulayarak, bakanlığın projeyi 2014 yılında tamamlamayı hedeflediğini ifade etti.

Korkmaz, ''Bugün 9. sınıftaki 90 öğrenciye ve 27 öğretmenimize tablet bilgisayar dağıtacağız. Dünya şu anda bu konuda Türkiye'yi izliyor. Bütün dünya, Türkiye'nin bunu ne kadar başarabileceğini takip ediyor'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Yurdakul ve katılımcılar, okulun 9. sınıf öğrencileri ile öğretmenlerine tablet bilgisayarlarını verdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.