banner

Türk Eğitim-Sen, MEB önünde yönetici atama yönetmeliğini yaktı
Türk Eğitim-Sen üyeleri, ''Eğitim Kurumları Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği''nin yazılı olduğu kağıtları Milli Eğitim Bakanlığı önünde yaktı.

Türk Eğitim-Sen'in 81 ilden gelen şube temsilcileri Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplandı.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, burada yaptığı basın açıklamasında, ''Yönetici Atama Yönetmeliği''yle okul yöneticilerinin seçiminde yeni düzenlemeler getirildiğini belirterek, buna göre, yazılı sınavı geçenlerin mülakata girmek durumunda kalacağını, yöneticilerin valiler tarafından seçileceğini ileri sürdü.

Söz konusu uygulamanın doğru olmayacağını savunan Koncuk, ''Sayın vali, bunlarla masa başı arkadaşı mı ki hangisi müdürlük yapacak çaptadır diye bir değerlendirme yapsın. Normalde hem sözlü hem de yazılıdan 100 alanları atayabilir ama öyle olmayacak. Sayın valilerimizin önünde bir liste olacak, 'falanı ata' diye ve sayın valilerimiz 100 alanı değil, 70 alanı okul müdürü olarak atayacak, müdür yardımcısı olarak atayacak'' iddiasında bulundu.

Koncuk, 19 maddelik yönetmeliğin 17 maddesinin iptal edilmesi istemiyle dava açmak durumunda kaldıklarını hatırlattı.

Türk Eğitim-Sen Başkanı Koncuk ve sendika yöneticileri, Yönetici Atama Yönetmeliği'nin yazılı olduğu kağıtları bir kazanın içinde yaktı. Gruptakiler daha sonra bakanlığın önüne siyah çelenk bıraktı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.