banner
banner

2012 Medya Oscarları Ödülleri sahiplerini buldu
Radyo Televizyon Gazetecileri Derneğinin (RTGD) ''2012 Medya Oscarları Ödülleri'' sahiplerine verildi. Ödül töreninde konuşan RTGD Başkanı Metin Özkan, Mehmet Ali Birand'ı unutmadıklarını belirterek, bu yıl onun adına da ödül vermeye başladıklarını söyledi.

Rixos Otel'de düzenlenen, siyaset, medya ve sanat dünyasından birçok ismi bir araya getiren ödül törenine, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile bazı milletvekilleri katıldı.

Ödül töreninde konuşan RTGD Başkanı Metin Özkan, Mehmet Ali Birand'ı unutmadıklarını belirterek, bu yıl onun adına da ödül vermeye başladıklarını söyledi.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, ödül alan tüm isimleri de tebrik etti.

Yılın Ana Haber Bülteni ödülüne layık görülen Kanal D Ana Haber Ekibi adına Kanal D Haber Direktörü Süleyman Sarılar da ödülü Çiçek'in elinden aldı.

Mehmet Ali Birand özel ödülüne layık görülen Nazlı Öztarhan'a ise ödülünü Bakan Eker verdi.

Öztarhan, hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadığını belirterek, Mehmet Ali Birand gibi usta bir isim adına verilen ilk ödülü almanın sorumluluğunu da taşıdığını söyledi.

Bakan Eker, Yılın Dizisi ödülünü de ''Seksenler'' dizisinin yapımcısı Birol Güven'e verdi.

Yılın Radyo DJ'i ödülüne layık görülen Ekin Baykara ödülünü MHP Grup Başkanvekili Vural'dan aldı.

''Karadayı'' dizisindeki rolüyle Yılın Kadın Oyuncusu olan Bergüzar Korel'e ödülünü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik verdi.

Çelik, Karadayı dizisinin iyi bir takipçisi olduğunu belirterek, Korel'e ''Orada Nafiz Kara'yı asarsan çok sevimsiz olursun. Biz şimdiden halk jürisi olarak onun beraatini istiyoruz'' dedi.

Çelik, Yılın Sabah Programı ödülünü ise Ebruli programıyla Ebru Şallı'ya verdi.

Yılın Haber Programı ödülüne layık görülen Deşifre programıyla Mehmet Ali Önel, ödülünü Salim Uslu'dan aldı.

Yılın Spor Programı ödülüne layık görülen Futbol Ateşi programından Arif Erdem, Bünyamin Gezer ve Tunç Elibol'a ödülünü CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin verdi. Tekin, ''Bugün suskunlar adına, yazamayanlar adına ben de konuşmama hakkımı kullanıyorum'' dedi.

Yılın Yarışma Programı ödülüne Kanal D'de yayınlanan Ben Bilmem Eşim Bilir, Yılın Show Programı ödülüne Mesut Yar'ın sunduğu CNN Türk'te yayınlanan Burada Laf Çok, Yılın Erkek Oyuncusu ödülüne ATV'de yayınlanan Karadayı dizisindeki rolüyle Kenan İmirzalioğlu, Yılın Hafta Sonu Programı ödülüne Güneri Civaoğlu'nun Fox TV'de yayınlanan Şeffaf Oda programı layık görüldü.

Yılın Radyosu ödülü Power Türk'e, Yılın Yerel Televizyonu ödülü Olay TV'ye, Cengiz Polatkan Ödülü Türkmeneli TV'ye, Nursal Tekin Ödülü Kanal B'de yayınlanan Yurdun Sesi'ne, Kısa Film ödülü de Mahkumiyet adlı yapımıyla Serdar Yıldırım'a verildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.