banner
banner
banner

Üniversitede olay: 15 gözaltı
Hacettepe Üniversitesi’nin Sıhhiye kampüsünde  yapılan Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’na girmek isteyen öğrenciler ile özel güvenlik görevlileri arasında çıkan arbede sonrası  15 öğrenci gözaltına alındı.

Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Yerleşkesi'nde Üniversitelerarası Kurul Toplantısı'nın yapıldığı sırada kendilerini Genç-Der olarak nitelendiren bir grup öğrenci içeri girmek istedi. "Kurul yapılıyor öğrenciler dışarıda", "YÖK kapatılsın", "YÖK'e hayır" şeklinde slogan atarak içeri girmeye çalışan grup ile özel güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Bunun üzerine çevik kuvvet ekiplerinden yardım istendi. Çevik kuvvet ekipleri, grubu gözaltına aldı. Gözaltına alınan 15 öğrenci Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

 

 

  

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.