banner

Hükümetten, serbest kıyafet açıklaması
Memur-Sen tarafından başlatılan kamuda serbest kıyafet eylemlerine hükümetten ilk açıklama geldi. Bakan Çelik, serbest kıyafet eylemi için ''demokratik tepkiler yasal mevzuat çerçevesindeki kurallara göre olmalı '' dedi.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Memur-Sen'in başlattığı kamuda serbest kıyafet eylemi için ''demokratik tepkiler yasal mevzuat çerçevesindeki kurallara göre olmalı '' dedi.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Tarım Bakanı ile imzaladıkları proje toplantısında konuştu.

Bakana Memur-Sen'in kamuda kot pantolon ve türbanla çalışarak ''fiili serbest kıyafet eylemi'' başlattığı hatırlatıldı. Ve kamu binalarında bu nedenle bir sıkıntı yaşanıp yaşanmadığı soruludu. Bakan net cevaplar vermedi. Sadece yapılan eylemlerin yasal zeminde olması gerektiğini vurguladı. Çelik "kılık kıyafetle ilgili yeni bir düzenleme olacaksa diyalog çerçevesinde olmalı" mesajını  verdi. Bakan Çelik, eylemle ilgili hükümetin herhangi bir adım atıp atmayacağı konusunda detay vermedi.

  

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.