banner
banner
banner

Ankara Üniversitesi’nde gergin anlar
Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde terör örgütü sempatizanı bir grup öğrenciyle polis arasında arbede yaşandı.

Alınan bilgiye göre, öğrencilerin üzerinde ''Öcalan'a özgürlük, Kürdistan'a statü'' yazılı pankart asmasının ardından, okul güvenliği pankartı kaldırmak istedi.

Bunun üzerine öğrencilerle güvenlik arasında arbedede polise haber verilmesinin ardından bölgeye çevik kuvvet ekipleri yönlendirildi.

Öğrencilerin çevik kuvvet ekiplerine taşlarla saldırması üzerine polis biber gazı ve tazyikli suyla öğrencilere müdahale etti.

Polisle öğrenciler arasındaki arbede kampüsün etrafında da sürdü. Gazdan etkilenen pek çok öğrenci ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Üniversiteden yapılan açıklamada sınavların ve derslerin iptal edildiği bildirildi.

  

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.