banner
banner
banner

Soğuk ve yağışlı hava geliyor
Meteoroloji, soğuk ve yağışlı havanın Türkiye’yi etkisi altına alacağını ve sıcaklıkların 8 ila 14 derece düşeceğini belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin, yarın akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Cuma günü Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında beklenen yağışların Kıyı Ege, Batı Akdeniz'de kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Yağışın akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın yüksek kesimleriyle Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Yağışlı havanın, Cumartesi günü Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyıları dışında tüm bölgelerde etkili olması, yağışların Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Marmara'nın doğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, yağış alan diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Pazar günü de Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacak yağışlar daha sonra yurdu terk edecek.

Rüzgarın yarın batı bölgelerde, Cuma günü ise iç bölgelerde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği, sistemin doğuya doğru hareketiyle rüzgarın Cuma günü batıda, Cumartesi günü de kuzey ve iç bölgelerde kuzey ve kuzeybatı yönlere döneceği tahmin ediliyor.

Hafta başından bu yana artan hava sıcaklığı yarın da artışını sürdürecek ancak Cuma günü batı, hafta sonunda ise kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede düşecek. Sıcaklığın ülke genelinde, 8 ila 14 derece arasında azalması bekleniyor.

  

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.