banner

‘Diplomalı' çobanlığa üniversitelerden destek
Üniversitelerde ‘sürü yönetimi’ meslek yüksekokulu açılmasına üniversitelerden olumlu yanıt geldi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in, ''sürü yönetimi'' meslek yüksekokulu açılmasına ilişkin çalışma yaptıkları yönündeki açıklamasına, üniversiteler destek verdi.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çolak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ''Sürü yönetimi eğitimini bazı eğitim programlarıyla çok daha kısa sürede gerçekleştirebiliriz. Sertifika verebiliriz'' dedi.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Karagüzel ise ''İki yıllık bölüm açılması Türkiye'deki çoban açığını ciddi şekilde karşılar. Ama öğrenci bulunabilecek mi?'' şeklinde konuştu.

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu da ''Müfredatımız çobanlık için gereken eğitimi sağlayabilir'' ifadelerini kullandı.

  

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.