banner
banner
banner

Özel sektörde çalışanlar daha mutlu
TÜİK tarafından yapılan araştırmaya göre çalışanlar en çok ücretlerinden şikayetçi. Kamuda çalışanlar özel sektörde çalışanlara göre daha fazla sorun yaşıyor.

Çalışanların işle ilgili sorunlarının başında ücretle ilgili uygulamalar geliyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Yaşam Memnuniyeti Araştırması'nda kamu ve özel sektörde çalışanların işe ilişkin yaşadığı sorunlar ele alındı. Çalışanların dile getirdiği sorunlar ise 4 ana başlık altında değerlendirildi.

Çalışanların yüzde 47'si için ücret miktarı, yüzde 36'sı için ücretler arası farklılık sorun olarak görülüyor.

Ücretle ilgili sorunları, çalışma koşullarına ilişkin şikayetler izledi. Çalışanların yüzde 31,1'i çalışma koşulları nedeniyle sorun yaşıyor.

İdari konulara ilişkin sorunlar ise yüzde 14,4'lük oranla son sırada geliyor.

Araştırmaya göre, kamuda çalışanlar özel sektörde çalışanlara göre daha fazla sorun yaşıyor.

  

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.